Başkanlar Kurulumuz Gerçekleşti
Tarih : 10/05/2017

Başkanlar Kurulumuz Gerçekleşti

 

Sendikamız 21. Devre 6. Dönem Başkanlar Kurulu 9-10 Mayıs 2017 tarihlerinde Antalya Kemer'de toplandı. Başkalar kurulunun açılış konuşmasında Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ülkemizi ve çalışanları yakından ilgilendiren önemli konulara değindi. Konuşmasına örgütlenme önündeki engellerin devam ettiğini vurgulayan Genel Başkan IRGAT, "güçlü bir teşkilat için ülkemize ve emekçi kardeşlerimize umut ışığı olabilmek için büyüyerek güçlenmeliyiz" dedi.  Çalışma hayatını yakından ilgilendiren önemli değişiklileri içinde barındıran  Ulusal İstihdam Strateji Belgesine de değinen Nazmi IRGAT bu değişiklilerin küreselleşmeye hizmetten  başka hiç bir anlam ifade etmediğini söyledi.

 

 

Genel Başkanımız Nazmi IRGAT konuşmasında, yok edilmeye çalışılan Kıdem tazminatı hakkında da önemli açıklamalar yaptı. Kıdem Tazminatı konusunda çalışanların hak kaybına uğrayacağı en ufak bir değişiklikte Türk-İş’in genel grev kararını hatırlatan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, “kıdem tazminatına dokunulduğu anda Türk-İş’in Genel Kurul kararını uygulayacağız.  Türk-İş’imizin Genel Kurulunda alınan genel grev kararından bir adım dahi geri adım atmayacağız” dedi. Kıdem tazminatının fona devrinin çalışanların lehinde bir düzenleme gibi gösterilmek istendiğine dikkat çeken Nazmi IRGAT, “elimizde kalan son kalemiz kıdem tazminatının hangi şekilde olursa olsun bir fona devredilmesinin hiç bir çalışana fayda sağlamayacağı gibi, çalışanlara, emekçilere büyük zararlar verecektir” dedi.

 

 

Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, Başkanlar Kurulunun hemen ardından Türk-İş ile ortaklaşa olarak büyük bir katılımla gerçekleştirilecek işyeri sendika temsilci eğitim semineri hakkında da bilgi vererek sözlerine son verdi.

 

 

Genel başkanımız Nazmi IRGAT'ın açılış konuşması ve gündemi değerlendirmesinin arından devam eden Başkanlar Kurulu, Genel Yönetim Kurulu Üyeleri ve şube başkanlarının konuşmalarıyla birlikte gündem maddelerinin değerlendirilmesinin arından son buldu.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 7. 8. 9. [»] [»»]