1 MAYIS’I HATAY’DA KUTLADIK
Tarih : 02/05/2018

1 MAYIS’I HATAY’DA KUTLADIK

 

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ, sendikamız ve TÜRK-İŞ üyesi bütün sendikalar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Hatay İtfaiye Meydanı’nda kutladı. Sendikamız ve Konfederasyonumuz üyesi sendikalarda örgütlü işçilerin yoğun katılım gösterdiği kutlama, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve 1 Mayıs Marşı’nın ardından program başladı.Kutlama programı Antakya Medeniyetler Korosu ile Mehter Takımı sahne alması ile başladı. Programın açılış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel BaşkanıPevrul KAVLAKgerçekleştirdi.Konuşmasında çalışma yaşamının güncel sorunlarına değinen Kavlak, TÜRK-İŞ’in Türkiye emek hareketinin yıkılmaz kalesi olduğunu vurguladı.

 

ZEYTİN DALI HAREKATINA DESTEK İÇİN HATAY’DAYIZ

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu ile sendikaların genel başkanlarından oluşan Başkanlar Kurulu üyelerinin hazırlanan platformda yerini almasıyla konuşmasına başlayan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını’nın bütün emekçilere kutluolmasını diledikten sonra, TÜRK-İŞ’in bu yıl neden Hatay’da olduğunun nedenini şu şekilde açıkladı: “2015’te Soma faciasına dikkat çekmek için Zonguldak’taydık, 2016’te birlik ve beraberliğimize vurgu yapmak amacıyla Çanakkale’ye gittik. Geçen sene ise demokrasi vurgusuyla 1 Mayıs’ı Ankara’da yaptık. Bu sene ise ulusumuzun meşru müdafaa hakkına dikkat çekmek ve Zeytin Dalı Operasyonu’na destek vermek amacıyla Hatay’dayız” dedi. Hatay’ın huzur ve barış kenti olduğunu vurgulayan ATALAY, burada kardeşliğin ve bir arada yaşama iradesinin umutları artırdığını söyledi.

Konuşmasında çalışma hayatının çeşitli sorunlarına işaret eden TÜRK-İŞ Genel Başkanı, başta taşerona kadroda yaşanan sıkıntılar, şeker fabrikalarının satılması, vergide adaletsizlik, iş cinayetleri, ILO’da temsil, sendikal baskılar, işten çıkarmalar olmak üzere birçok konuda görüş ve talepleri seslendirdi.

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
1 Mayıs Kutlamalarımız
1. 2. [»] [»»]