21. DEVRE 9. DÖNEM BAŞKANLAR KURULU
Yayın Tarihi : 30/06/2018

21. DEVRE 9. DÖNEM BAŞKANLAR KURULU

 

 

                Sendikamız 21. Devre 9. Dönem Başkanlar Kurulu 29-30 Haziran 2018 tarihlerinde Ankara'da Genel Merkez'de toplandı.

                Genel Başkanımız Nazmi IRGAT'ın açılışı ile başlayan Başkanlar Kurulu genel yönetim kurulu, şube başkanları ve sendikamız uzmanlarının katılımı ile devam etti. Genel Başkanımız Nazmi IRGAT açılış konuşmasında örgütlenme çalışmaları, örgütlenme önündeki engeller, taşeronlaşma problemi, sendikalar ve çalışma hayatının genel durumundan bahsetti. "Sendikamız ve TÜRK-İŞ olarak ülkemizde örgütlü düzeni arttırabilmek adına, her çalışanı toplu iş sözleşmesi düzeninden yararlanabilmesi için mücadele azmiyle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuşan IRGAT, "bizim yaptığımız görev sıradan bir görev değil, insanların vebalinin, hakkının, hukukunun görevidir bu bakımdan bizler bütün iyi niyetimizle insanlarımızın refah düzeyini yükseltebilmek için, dar gelirli vatandaşa ekmek sağlayabilmek için çalışıyoruz" dedi.

                Ülkemizde 24 Haziran tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine de değinen Genel Başkan Nazmi IRGAT "bu seçimler ülkemiz için büyük önem taşımaktaydı. Çünkü ülkemiz 1923 yılından bu yana ilk kez bir sistem değişikliği yaşadı. Yasama ve yürütmenin işleyiş biçimlerinin ciddi değişikliğe uğrayacağı yeni sistemde halkımızın iradesi bir yönetim belirlendi. Ülkemiz ve çalışma hayatımız için umuyorum ki iyi bir dönem olur. Bizler ülkemiz ve emekçiler olarak bir krizi daha kaldırabilecek durumda değiliz. Bu bakımdan çalışma hayatında emekten yana kanunlarla, ülke ekonomimizin kalkındırılacağı yönetim politikalarını ihtiyacımız var" dedi.

                "Kriz dönemlerinde kapanan veya daralmaya giden işyerlerinin acısını bizler fazlasıyla yaşadık" diyen Nazmi IRGAT krizlerden etkilenmemek ve güçlü olmak için başta kamu olmak üzere sanayi tesislerinin kurulumunu devletin ve hükümetin teşvik etmesini beklediğini ifade etti.

                Genel Başkanımız Nazmi IRGAT'ın açılış konuşması ardından şube başkanlarının konuşmaları ile çalışmalarına devam eden 21. Devre 9. Dönem Başkanlar Kurulu,  çalışma raporlarının görüşülmesiyle ardından son buldu.

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

                     

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. [»] [»»]