EDİRNE ŞUBEMİZİN 16. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 30/11/2021

EDİRNE ŞUBEMİZİN 16. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Edirne şubemizin 16. Olağan Genel Kurulu 14Kasım 2021 Pazar günü gerçekleşti. Genel Kurul sonunda yapılan seçimler sonucunda Mehmet Kafa güven tazeleyerek Edirne Şube Başkanlığı görevine yeniden seçildi.

            Edirne Şube Başkanı Mehmet Kafa’nınaçılış konuşmasıyla başlayan 16. Olağan Genel Kurula, Genel Başkanımız Nazmi Irgat ve Genel Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra, konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkanları ve yöneticileri ile sendikamız şube başkan ve yöneticileri, işveren vekilleri ve delegeler katıldı.

            Delegelerden gelen divan takrir önergesine göre, Genel Kurul Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcımız Sebahattin Çetin, Divan Başkan Vekilliklerini Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel Türkkan ile Aydın Şube Başkanı Bayram Çakmak, Divan Katip Üyeliklerini ise Bursa Pilot Şube Başkanı İsmail Kutur ile Kayseri Organize Şube Başkanı Metin Ateşüstlendi.

            Genel Başkanımız Nazmi Irgat Edirne şubemizin 16. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ülkemizde son dönemde artışa geçen döviz ve enflasyon oranlarının başta emekçiler olmak üzere bütün vatandaşlarımıza zor ve kötü günler yaşattığını söyledi. Özellikle yaklaşan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde de enflasyon ve temel tüketim maddelerindeki artışların dikkate alınacağını ifade den Genel Başkan Irgat konuşmasında,ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntı ekonomik durum, ekonomik veriler, çalışanların içinde bulunduğu sıkıntılaradeğindi. Nazmi Irgat Covid-19 salgınıyla birlikte bütün dünyanın olduğu gibi ülkemizin de zor bir dönemin içinden geçtiğini söyleyerek, salgının seyrinin hala tehlikeli derecede yüksek olduğuna ve buna bağlı olarak vefat edenlerin hala devam ettiğine dikkat çekerekaşılanmanın önemine vurgu yaptı. Konuşmasının sonundaEdirne Şubemizin 16. Olağan Genel Kurulu’nun Edirne’ye, teşkilatımıza, üyelerimize ve TÜRK-İŞ ailesine hayırlar getirmesini dilen Genel Başkanımız Nazmi Irgat sözlerine son verdi.

            Kurulların ibra edilmesiyle devam eden Edirne Şubemizin 16. Olağan Genel Kurulunun  sonunda yapılan seçimler neticesinde Edirne Şubesinin Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu:

 

Mehmet KAFA                          Şube Başkanı

Ramadan Tarık DİREK             Şube Başkan Vekili

Recep OKUR                           Şube Sekreteri

Doğan TUNA                            Şube Mali Sekreteri

Tamer SERBES                       Şube Y.K. Üyesi

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.