YEDİKULE ŞUBEMİZİN 18. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 23/12/2021

YEDİKULE ŞUBEMİZİN

18. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

 

DELEGELER “MESUT AKDEMİR” DEDİ

 

Yedikule Şubemizin 18. Olağan Genel Kurulu 12Aralık 2021 Pazar günü gerçekleşti. İki adayla girilen Genel Kurulda, Mesut Akdemir delegelerden büyük oy farkıile Şube Başkanlığı görevine seçildi.

Açılış konuşması ile başlayan 18. Olağan Genel Kurula, Genel Başkanımız Nazmi Irgat, Sendikamız Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi, Şube Başkanları, Türk-İş’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri, basın mensupları ve delegelerin katıldı.Delegelerden gelen önerge ile Genel Kurul Divan Başkanlığına sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çetin, Divan Başkan Vekilliklerine Adıyaman Şube Başkanı Yusuf Özkan ileİnegöl Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA,Divan Katip Üyeliklerine iseEdirne Şube Başkanı Mehmet KAFA ile Eyüp/Yenibosna Şube Başkanı Mustafa Metin seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam eden Genel Kurulda, bazı delegeler ve TÜRK-İŞ Bölge Başkanı Adnan Uyar söz alarak konuşma yaptı. Delegeler ve misafirlerin konuşmalarının ardından Genel Başkanımız Nazmi Irgat söz alarak delegelere hitap etti. Asgari ücretin belirlenmesindeki zorlu maratonda emekçileri temsil eden  Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “bu zor günlerde emekçileri yüksek enflasyon ve hayat pahalılığına ezdirmemek adına gerekli her türlü çabayı Asgari Ücret Tespit komisyonunda gösteriyoruz” dedi. Teksif Sendikasını ‘büyük bir çınar ağacı’ olarak nitelendiren genel Başkan IRGAT, ülkenin sosyal ve ekonomik durumuna da değindikten sonraYedikule  Şubesi 18. Olağan Genel Kurulu’nun başta teşkilatımıza, üyelerimize, emekçilere ve bütün çalışanlara hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

Yedikule Şubemizin 18. Olağan Genel Kurulunda kurulların ibrasının ardından yapılan seçimlerin sonucunda Şube Sekreterliği görevini yürüten Mesut Akdemir delegelerden aldığı büyük oy çoğunluğuyla şube başkanı seçildi. Yedikule şube yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

 

Mesut AKDEMİR         Şube Başkanı

Sedat MIHÇI               Şube Başkan Vekili

Turgut POLAT             Şube Sekreteri

Kazım GÜLÜÇ            Şube Mali Sekreteri

Ümit BİTERGE            Şube Y.K. Üyesi

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.