TOPKAPI ŞUBEMİZİN 20. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 09/04/2021

TOPKAPI ŞUBEMİZİN 20. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Topkapı Şubemizin 20. Olağan Genel Kurulu sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde 1 Nisan 2021 Perşembe günü İstanbul’da gerçekleşti. Açılış konuşmasını Şube Başkanı Özcan BAHAR’ın yaptığı Genel Kurul’a Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu yanı sıra, TÜRK-İŞ 1. Bölge Temsilcisi Adnan UYAR, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden sendikamız ve TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkan ve yöneticileri, konuklar ve delegeler katıldı.

            Divan önergesinin sunulmasıyla Topkapı Şubesi 20. Olağan Genel Kurul Divan Başkanlığına sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin ÇETİN, Divan Başkan Vekillikleri Adıyaman Şube Başkanı Yusuf ÖZKAN ile Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN, Divan Katip Üyeliklerine İnegöl Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA ile Kayseri Organize Şube Başkanı Metin ATEŞ seçildi.

            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden genel kurulda TÜRK-İŞ 1. Bölge Başkanı Adnan UYAR kısa bir selamlama konuşması yaptı. Söz alarak Genel Kurula hitap eden Genel Başkanımız Nazmi IRGATülkemizi de derinden etkileyen salgın sürecinde ülke ekonomimizi  olumsuz etkilendiğini ve otuz binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiğine değindi. Konuşmasında, başta vatan savunmasında hayatını kaybeden kahraman güvenlik kuvvetlerimiz olmak üzere, salgın döneminde ve iş cinayetlerinde hayatını kaybeden emekçileri saygıyla yad eden Genel Başkan IRGAT, ülkemizin ekonomik durumundan ve emekçilerin sıkıntılarından bahsetti. Örgütlenmenin emekçiler ve ülke ekonomisi açısından en önemli faktör olduğuna vurgu yapan Nazmi IRGAT, örgütsüz, sendikasız ülkelerin toplumsal gelişme ve ekonomik kalkınmalarını tamamlayamayacağına dikkat çekti. “Ülkelerin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu dönem örgütlenmek tek seçeneğimiz” diyen IRGAT, yenilenen vergi dilimlerinden dolayı daha da artan vergi adaletsizliği, gelir dağılımı adaletsizliği, asgari ücretin hala sefalet ücreti olmasına, yaygınlaştırılmak istenen esnek ve güvencesiz çalışma koşullarına, kıdem tazminatının fona devri konularına da değinerek sözlerine son verdi.

            Kurulların ibrası ile devam eden Topkapı Şubemizin 20. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimler neticesinde şube yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

 

 

Özcan BAHAR              Şube Başkanı

Fatma TEKİN                Şube Başkan Vekili

Sümer ARSLAN            Şube Sekreteri

Nurcan ÇELİK               Şube Mali Sekreteri

Serkan ASAN                Şube Y.K. Üyesi

 

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]