Kocaeli Şubemizin 15. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti
Yayın Tarihi : 17/02/2020

KOCAELİ ŞUBEMİZİN 15. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Kocaeli Şubemizin 15. Olağan Genel Kurulu 9 Şubat 2020 Pazar günü gerçekleşti. Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Kocaeli Şube Başkanı İlhan ÖZAYDIN, son günlerde terör olaylarında ve meydana gelen felaketlerde hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza rahmet dileyerek sözlerine başladı. Görev süresince yapılan faaliyetlere kısaca değinen Şube Başkanı ÖZAYDIN Genel Kurulu selamlayarak sözlerine son verdi.

           Delegelerden gelen önerge ile Kocaeli Şubesi 15. Olağan Genel Kurul’unu yönetmek üzere Divan Başkanlığı’na Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreterimiz Ersin ÇELİK, Divan Başkan Vekilliklerine Adıyaman Şube Başkanı Yusuf ÖZKAN ile İnegöl Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA, Divan Katip Üyeliklerine ise Yedikule Şube Başkanı Hasan GÜNEŞ ile Edirne Şube Başkanı Mehmet KAFA seçildi.

            Divan Başkanlığı’na seçilen Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreterimiz Ersin ÇELİK, uzun yıllar çalıştığı KORDSA işyeri ve Şube Başkanlığı’nı yürüttüğü Kocaeli Şubesi’nin delegelerine kendisine bu görevi verdikleri için teşekkürlerini sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla süren 15. Genel Kurul misafirlerin konuşmasıyla devam etti. TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi Adnan UYAR yaptığı konuşmada, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda Genel Başkanımız Nazmi IRGAT’ın göstermiş olduğu net ve emek yanlısı tutumdan dolayı kendisiyle gurur duyduğunu ve teşekkür ettiğini söyledi.

            Genel Başkanımız Nazmi IRGAT Genel Kurul hitaben yaptığı konuşmasında Asgari Ücret, enflasyon verileri, gelir dağılımındaki adaletsizlik, vergi adaletsizliği gibi konulara değindi. Genel Başkan IRGAT ayrıca kıdem tazminatının fona devri konusunda “Her defasında söylüyorum yine söyleyeceğim, çalışma hayatının en üst kurulu olan TÜRK-İŞ’in Genel Kurulu’nun genel grev kararını uygulamakta bir an bile tereddüt etmeyiz” dedi. Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, ülkemizdeki en büyük eksikliğin hala örgütlenme olduğuna dikkat çekerken bu düzenin değişmesi gerektiğini vurguladı. Kocaeli Şubesi Genel Kurulu’nun çalışanlara, teşkilatımıza ve TÜRK-İŞ camiasına hayıtlar getirmesini dileyen Genel Başkan Nazmi IRGAT sözlerine son verdi.

            Kocaeli Şubemizin 15. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucunda Şube Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

 

İlhan ÖZAYDIN             Şube Başkanı

Özcan GENÇER           Şube Başkan Vekili

Özgür ÖZDEMİR           Şube Sekreteri

Hakkı SOYBELLİ           Şube Mali Sekreteri

Metin ASLAN                 Şube Y.K. Üyesi

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]