KAYSERİ ORGANİZE ŞUBEMİZİN 8. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 30/12/2021

KAYSERİ ORGANİZE ŞUBEMİZİN 8. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Kayseri Organize Şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu 26 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşti. Genel Kurul sonunda yapılan seçimler neticesinde Metin Ateş delegelerden aldığı oylarla yeniden şube başkanlığı görevine seçildi.

            Genel Başkanımız ve Genel Kurulumuzun yanı sıra sendikamız şube başkanları ve yöneticileri, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkan ve yöneticileri, misafirler ve delegelerin katıldığı Kayseri Organize  Şube 8. Olağan Genel Kurulu Şube Başkanı Metin Ateş’in açılış konuşmasıyla başladı. Delegelerden gelen divan önergesiyle 8. Olağan Genel Kurul Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcımız Sebahattin Çetin üstlenirken, Divan Başkan Vekilliklerini Gaziantep Şube Başkanı Nuri Bay ile Edirne Şube Başkanı Mehmet Kafa, Divan Katip Üyeliklerini ise Aydın Şube Başkanı Bayram Çakmak ile Bursa Pilot Şube Başkanı İsmail Kutur üstlendi.

             Genel Başkanımız Nazmi Irgat Kayseri Organize  Şube 8. Olağan Genel Kurulunda  delegeler ve misafirlere hitap etti. Bu yıl asgari ücretin her zamankinden daha önce belirlendiğini ifade eden Nazmi Irgat, yüksek bir zam oranı olduğunu ancak yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında bu zammın erimesini engelleyecek tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi. Ülkemizin ekonomik olarak çok zor bir dönemden geçtiğine de vurgu yapan IRGAT, ülke olarak üretimin ve üreten emekçilerin korunarak desteklenmesi gereken bir dönemde olunduğunu ifade etti.  Konuşmasında, COVID-19’un hala negatif etkilerinin sürdüğünü, günlük vaka ve vefat sayılarının hala çok yüksek seviyede olduğuna da dikkat çeken genel Başkan Nazmi Irgat, bütün vatandaşların sağlığına ve hijyen kurallarına üst seviyede önem göstermesi gerektiğini söyleyerek aşı ve aşılanmanın da önemine vurgu yaptı. Ülkemizin sosyal ve ekonomik durumunu da konuşmasında değerlendiren Nazmi Irgat, Kayseri Organize Şubesinin 8. Olağan Genel Kurulunun ülkemize, emekçilere, Kayseri’ye ve bütün Teksif Sendikası teşkilatına hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

            Genel Başkanımız Nazmi Irgat konuşmasının ardından, Kayseri Organize Şubemizin hitap ettiği işyerlerinde çalışarak emekliliğe hak kazanan üyelerimize de plaket takdim ederek, emeklilikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini diledi.

             Kurulların ibrası ile devam eden Kayseri Organize Şube 8. Olağan Genel Kurul sonunda yapılan seçimler neticesinde Şube Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

 

Metin ATEŞ                  Şube Başkanı

Veli KURŞUN               Şube Başkan Vekili

Yeter BALKAYA            Şube Başkan Vekili

Hakan HAŞİMOĞLU    Şube Sekreteri

Hamza ARICI                Şube Mali Sekreteri

 

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.