Kayseri Organize ŞubeGenel Kurulu Gerçekleşti
Yayın Tarihi : 09/02/2018

Kayseri Organize  ŞubeGenel Kurulu Gerçekleşti

 

Kayseri Organize Şubemizin 7. Olağan Genel Kurulu 4 şubat 2018 Pazar Günü Kayseri’de gerçekleşti. Kayseri Organize Şube Başkanı Metin ATEŞ delegelerden aldığı oylarla yeniden Şube Başkanlığı görevine seçildi.

7. Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Kayseri Organize Şube Başkanı Metin ATEŞ ülkemiz emekçilerini yaşadığı sıkıntılara değindi. Özellikle kıdem tazminatının fona devri konusuna da konuşmasında değinen Şube Başkanı ATEŞ “bu konuda Genel Başkanımızın katkı ve girişimleriyle konu şimdilik gündemden kalktı” şeklinde konuşarak genel kurulun teşkilatımıza, Kayseri’ye ve bütün emekçilere hayırlar getirmesini diledi.

Delegelerden gelen Genel Kurul Divan önergesi sonucunda, uzun yıllar eski adı Develi Şubesi olanKayseri Organize Şubesinin Şube Başkanlığı görevini başarı ile yürütmüş Genel Mali Sekreterimiz Adil ATİLADivan Başkanlığına seçilirken, Divan Başkan Vekilliklerine Sendikamız Edirne şube Başkanı Şaban GİRGİN ile Gaziantep Şube Başkanı Nuri BAY, Divan Katip Üyeliklerine ise Bursa Demirtaş Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA ile Topkapı Şube Başkanı Özcan BAHAR seçildi.

Kayseri Organize Şubemizin 7. Olağan Genel Kurulu’na Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizin yanı sıra Türkiye Haber-İş SendikasıGenel Başkanı Veli SOLAK, Türk-İş Kayseri Temsilcisi ve Koop-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İdris GÜVEN, Saray Halı ve Çetinkaya Mensucat yöneticileri, Sendikamızşube başkanı ve yöneticilerinin yanı sıra ve Türk-İş e bağlı sendikaların şube başkanı ve yöneticilerinin yanı sıra, Kayseri Organize Şubemizin hitap ettiğiKayseri, Adana ve Niğde’deki  işyerlerinden delegeler katıldı.

Misafirlerden Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli SOLAK ve Türk-İş Kayseri İl Temsilcisi’nin de söz aldığı Genel Kurulda Genel Başkanımız Nazmi IRGAT katılımcılara hitap etti.

Konuşmasına Silahlı Kuvvetlerimizin Türkmen Soydaşlarımız ile birlikteAfrin’de başarı ile yürüttüğü “Zeytin DalıHarekatı” ile başlayan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, “bölgeye huzur getirmek adına ordumuzun ve milletimizin giriştiği Zeytin Dalı Harekatı’nda ordumuzun en az kayıp ile sağ salim vatana dönmesi en büyük temennimizdir” dedi.

Konuşmasına Ülkemizin ekonomik durumunu da değinen Genel Başkan IRGAT, küreselleşmenin ülkemiz ve emekçiler üzerinde yarattığı olumsuzluklara dikkat çekti. Konuşmasındageçtiğimiz yılın son ayında toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun çalışmalarına da değinen Nazmi IRGAT “maalesef yine hükümet-işveren işbirliği ile emekçiler sefalet zammına mahkum edildi, asgari ücret bir pazarlık ücreti değildir ve çalışan kardeşlerimiz bu ücrete mahkum olmak istemiyorlarsa sendikalı olmaları şarttır” dedi. Ülkemizde sendikaların yaşadığı sıkıntılara ve sendikal örgütlenmenin zorluklarına da dikkat çeken genel Başkanımız Nazmi IRGAT “yaşadığımız bu ortamda sendikalar olarak sorumluluklarımız çok büyük” dedi.

Ülkede çalışanların üzerindeki ağır vergi yükünden bahseden IRGAT, “bizler adil bir vergi düzeni istiyoruz. Toplu iş sözleşmesi imzalıyoruz ikinci altı ayda vergi diliminden dolayı ücretlerimiz eriyor” dedi.

Çalışma hayatının dinamik bir sistem olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Nazmi IRGAT “bizler ülkemizden ve milletimizden hala umutluyuz, başka bir ülkemiz yok, bu nedenle hepimiz taşın altına elimizi koyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle kayseri organize şubemizin 7. Olağan genel kurulunun Kayseri’mize Teksif’imize Türk-İş’imize ve bütün emekçi kardeşlerime hayırlar getirmesini diliyorum. Ayrıca uzun yıllar bu şubenin başkanlığını yürüten şu anda da Genel Yönetim Kurulumuzda birlikte çalıştığımGenel Mali Sekreterimiz Adil ATİLA kardeşime Metin ATEŞ gibi değerli bir kardeşimizi hem Kayseri’mize hem de sendikamıza kazandırdığı için teşekkür ederim” diyerek sözlerine söz verdi.

Kayseri Organize Şubesince Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulu üyelerine plaketlerin takdim edilmesiyle devam eden 7. Olağan Genel Kurul’da Saray Halıları AŞ’den emekli olan üyelerimize de plaket takdim edildi.

Kurulların ibrasının ardından yapılan seçim sonuçlarına göre Kayseri Organize Şubemizin Şube Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

 

Metin ATEŞ               Şube Başkanı

Orhan TÜFEKÇİ       Şube Başkan Vekili

Bekir DURMUŞ        Şube Başkan Vekili

Yeter BALKAYA        Şube Sekreteri

Eyüp ERCİYES         Şube Mali Sekreteri

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.