ISPARTA ŞUBEMİZİN 19. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 08/12/2021

ISPARTA ŞUBEMİZİN 19. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Isparta Şubemizin 19. Olağan Genel Kurulu 28Kasım 2021 Pazar günü gerçekleşti. İki adayla girilen Genel Kurulda, Mehmet Emin Akkaya delegelerden aldığı oylarla yeniden Şube Başkanlığı görevine seçildi.

Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Mehmet Emin Akkaya, Isparta Şube Başkanı Merhum Ali YILMAZ’ın 4 Nisan 2019  tarihinde zamansız şekilde aramızdan ayrılmasıyla Şube Başkan vekiliyken göreve geldiğini söyleyerek, Merhum Ali YILMAZ’a rahmet dileyerek, görevde olduğu sürece yaptığı çalışmalara değindi.

Genel Başkanımız Nazmi Irgat, Sendikamız Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Başkanları, Türk-İş’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri, basın mensupları ve delegelerin katıldığı genel kurulda, delegelerden gelen önerge ile Genel Kurul Divan Başkanlığına sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çetin, Divan Başkan Vekilliklerine İnegöl Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA ile Edirne Şube Başkanı Mehmet KAFA, Divan Katip Üyeliklerine ise Gaziantep Şube Başkanı Nuri BAY ile Kocaeli Şube Başkanı İlhan ÖZAYDIN seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam eden Genel Kurulda Genel Başkanımız Nazmi Irgat söz alarak delegelere hitap etti. Genel Başkan IRGAT konuşmasının başında hiç beklenmedik ve zamansız olarak ahirete intikal eden Merhum Ali YILMAZ’ı anarak başladı. Merhum YILMAZ’ın çok iyi bir sendikacı olduğunu ancak ömrünün erken bir döneminde hayata veda ettiğini söyleyerek “buradan bir kez daha rahmetli Ali YILMAZ kardeşime Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve bütün teşkilatımıza sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi. Konuşmasında ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden IRGAT, “bu zor günlerde üyelerimizi yüksek enflasyon ve hayat pahalılığına ezdirmemek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi. Sendikaların demokratik kitle örgütleri olduğunun altını çizen Nazmi IRGAT “işçinin, emekçinin hiçbir demokratik hakkını kimseye teslim etmeyeceğim, buna şube seçimlerimiz de dahil. Sizlerin özgür iradesine hiçbir kesimin müdahalesine izin vermeyin” diyerek iki aday ile girilen Isparta Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu’nun başta teşkilatımıza, Isparta’ya, emekçilere ve bütün çalışanlara hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

Isparta Şubemizin 19. Olağan Genel Kurulunda, sendikamızda çeşitli görevler almış, hizmet etmiş ve emekliliğe hak kazanmış üyelerimiz ile Merhum Ali YILMAZ’ın ailesine Genel Başkanımız Nazmi IRGAT tarafından plaket takdim edildi.

            Kurulların ibrası ile devam eden Isparta Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler neticesinde yeni şube yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

 

Mehmet Emin AKKAYA          Şube Başkanı

İsa ATLI                                  Şube Başkan Vekili

Sümeyye ALGINKILINÇ         Şube Sekreteri

Muammer ZENCİRCİ             Şube Mali Sekreteri

Hakan DELİGÖZ                    Şube Y.K. Üyesi

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]