İNEGÖL ŞUBEMİZİN 7. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 27/06/2021

İNEGÖL ŞUBEMİZİN 7. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            İnegöl Şubemizin 7. Olağan Genel Kurulu 19 Haziran 2021 Cumartesi günü gerçekleşti. Açılış konuşmasını Şube Başkanı Selçuk Bozkaya’nın yaptığı 7. Olağan Genel Kurula, Genel Başkanımız Nazmi Irgat, sendikamız genel yönetim kurulu, Sanko Holding yöneticileri, sendikamız ve TÜRK-İŞ’e bağlı kardeş sendikaların şube başkan ve yöneticileri ile delegeler katıldı.                  

            Genel Kurul delegelerince sunulan önergeyle Divan Kurulu Başkanlığına Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Ersin Çelik, Divan Başkan Vekilliğine Adıyaman Şube Başkanı Yusuf Özkan ile Bursa Şube Başkanı Nihat Şeker, Divan Katip Üyeliklerine ise Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel Türkkan ile Kayseri Şube Başkanı Yavuz Canbaz seçildi.

            Genel Kurulda TÜRK-İŞ Bursa Bölge Temsilcisi Ruhi Biçer yaptığı konuşmada Bursa bölgesindeki çalışma hayatı ve sendikal mücadeleden bahsetti. Konuşmasında Türk Metal Sendikası Bursa Şubesine ilk kez bir kadın şube başkanı seçildiğinden büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, genel kurulun hayırlar getirmesini diledi.

            TÜRK-İŞ Bölge Temsilcisi Ruhi Biçer’in ardından Genel Başkanımız Nazmi Irgat Genel Kurula hitap etti. Konuşmasında öncelikle İnegöl Şubesinin Teksif Sendikası camiası için önemli şubelerin başında olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Nazmi Irgat, başta vatan savunmasında şahadete ererek şehit olan kahraman güvenlik güçlerimiz ile iş cinayetlerinde yitirdiğimiz emek şehitlerini andı. Dünyaca içinde bulunduğumuz küresel salgında ücretsiz izinlerle ve kısa çalışma ödenekleriyle mağdur olan emekçilerin sıkıntılarına dikkat çeken Irgat, ‘“emek en yüce değerdir” ifadesi bu günlerde tam olarak ortaya çıktı’ dedi. “Bütün bu günlerde, üretim sürsün, bacalarımız tütsün anlayışıyla emekçiler çalışmalarına canları pahasına devam etti” diyen Nazmi Irgat, buna rağmen hala işçilerin sendikalı olma haklarına saygı duyulmadığını ve sendikaya üye olan işçilere karşı bazı işverenlerce hala düşmanca tavırları sürdürdüğüne dikkat çekti. Acımasız küreselleşme ve rekabet şartları altında işçinin işçiden ve sendikalarından başka dostu olmadığını her kesimin çok iyi anladığını dile getiren Genel Başkan Irgat, “hak ettiğimiz, adaletli gelir dağılımıyla, vergi adaletiyle ülkemizde yaşamak istiyoruz, bu da bizim en temsel hakkımız” dedi. Genel Başkan Nazmi Irgat, İnegöl Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunun, Teksif Sendikası ailesine, emekçilere ve İnegöl’e hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

            Kurulların ibrasıyla devam eden Genel Kurul sonunda yapılan seçimler neticesinde yeni şube yönetimi şu şekilde oluştu:

 

Selçuk BOZKAYA         Şube Başkanı

Oktay SARIGÜL           Şube Başkan Vekili

Çiğdem KUNDURACI  Şube Sekreteri

Gülçiçek AYDIN           Şube Mali Sekreteri

İsmail FERİK                Şube Y.K. Üyesi

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.