Gündem
Tarih : 27/03/2023

TÜRKİYE GÜNDEMİNDEN BAŞLIKLARGÜNDEM

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BİR YILDA 650 BİN KONUT İNŞA EDİLECEK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Amacımız 1 yıl içinde altyapısıyla sosyal ve ticari birimleriyle 319 bin konut, toplamda da 650 bin konut inşa ederek deprem bölgesini ayağa kaldırmaktır." dedi.

 

EKONOMİ

BAKAN BİLGİN: GAZİLERİMİZE ÖDENEN AYLIKLARI ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNE ÇIKARIYORUZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Meclis'e sundukları çalışmada gazilere ödenen aylıkları asgari ücret düzeyine çıkardıklarını ve aylık farklılıklarını ortadan kaldırdıklarını bildirdi.

 

POLİTİKA

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU'NUN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI BAŞVURUSU KABUL EDİLDİ

Yüksek Seçim Kurulu Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı başvurularını kabul etti. Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan YSK'nın verilerine göre, 100 bin imzayı geçerek cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazandı.

KURTULMUŞ: YENİDEN REFAH PARTİSİ'NİN CUMHUR İTTİFAKI'NA KATILMIŞ OLMASI SÜRPRİZ DEĞİL

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılmasına ilişkin "Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılmış olması sürpriz değil" dedi.

KILIÇDAROĞLU: HAZİNE'DEN ÇALINAN 418 MİLYAR DOLARI MİLLETİN CEBİNE KOYACAĞIM

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacağını belirtti. Kılıçdaroğlu, "Benim bu millete sözüm var. Hazine'den çalışan 418 milyar doları alacağım ve bu milletin cebine koyacağım" dedi.

BAHÇELİ: 'HÜR DAVA PARTİSİ TERÖRÜ TÜMDEN REDDETMİŞTİR'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hür Dava Partisi terörü tümden reddetmiş, hiçbir yasa dışı örgütle bağının olmadığını eğip bükmeden milletimizle paylaşmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı için bu tutum ve duruş yeterli ve değerlidir." dedi.

 

DÜNYA

PUTİN: ÇİN İLE HERHANGİ BİR ASKERİ İTTİFAK OLUŞTURMUYORUZ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin ile herhangi bir askeri bir ittifak oluşturmadıklarını ancak askeri ve teknik konular dâhil işbirliğini geliştirdiklerini söyledi.

 

SPOR

TRABZONSPOR'UN YENİ BAŞKANI ERTUĞRUL DOĞAN OLDU

Trabzonspor'un Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda Ertuğrul Doğan, kulübün 18. başkanı seçildi.