Çorlu Şubemizin 9. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti
Yayın Tarihi : 30/09/2019

ÇORLU ŞUBEMİZİN 9. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Çorlu Şubemizin 9. Olağan Genel Kurulu 22 Eylül 2019 Pazar günü gerçekleşti. Delegelerin önergesi ile Genel Kurul Divan Başkanlığı’na Genel Mali Sekreterimiz Adil ATİLA, Divan Başkan Vekilliklerine Çerkezköy Şube Başkanımız Mürsel TÜRKKAN ile Bursa Şube Başkanımız Nihat ŞEKER, Divan Katip üyeliklerine ise delegelerden Nur ERCAN ile Ayşe DURMUŞ seçildi.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam eden Çorlu Şube 9. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanımız söz alarak delegelere hitap etti. Genel Başkanımız konuşmasında ülkenin ekonomik durumundan, emekçilerin yaşadığı sorunlardan bahsetti. Sendikal örgütlülüğün her geçen yıl daha da düştüğüne dikkat çeken IRGAT, “sene 1980 nüfusumuz 40 milyon sendikalı sayısı 1 milyon, sene 2019 nüfusumuz 82 milyon sendikalı sayısı 1 milyonun biraz üzerinde. Üstelik bu sayının da ancak yüzde 70’i toplu iş sözleşmelerinden yararlanmaktadır” dedi.

            2013 yılında sendikamızın 12 bin üyesi ile gerçekleşen büyük grevi hatırlatan Genel Başkan Nazmi IRGAT, “bu ruhu hala her sözleşmede taşıyoruz, çünkü siz üyelerimize güveniyoruz” dedi.

            Konuşmasında Ulusal İstihdam Strateji Belgesi içinde yer alan esnek çalışma biçimlerinin yaygınlaştırılması ve kıdem tazminatının fona devrine de değinen Genel Başkan IRGAT, fon sisteminin getireceği tehlikeler hakkında delegelere bilgi vererek, kıdem tazminatında meydana gelecek en ufak bir geri adımda konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in Genel Kurul kararı olan “Genel Grev” kararını hatırlatarak “biz bu kararı uygulamada en ufak bir çekince içine girmeyiz” dedi.

            Konuşmasında, ülkemiz emekçilerinin yaşadığı genel problemlere, gelir dağılımındaki ve vergilendirme konusundaki adaletsizlik ile ekonominin durumuna değinen Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, genel kurulun hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

            Konuşmaların ardından devam eden Çorlu Şube 9. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerin ardından şube yönetimi şu şekilde oluştu:

 

Gültekin BOZAN            Şube Başkanı

Kazım ÇEPNİOĞLU      Şube Başkan Vekili

İdris BOZAN                   Şube Sekreteri

Sefer ATİK                      Şube Mali Sekreteri

İsmail ATEŞ                    Şube Y.K. Üyesi

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. [»] [»»]