ÇERKEZKÖY’DE TÜRKKAN GÜVEN TAZELEDİ
Yayın Tarihi : 25/08/2017

ÇERKEZKÖY’DE TÜRKKAN GÜVEN TAZELEDİ

 

Çerkezköy Şubemizin 14. Olağan Genel Kurulu 20 Ağustos 2017 Pazar günü gerçekleşti. Delegelerden aldığı oylarla yeniden Çerkezköy Şube Başkanlığı görevine seçilen Mürsel TÜRKKAN güven tazeledi.

 Genel Kurula Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizin yanı sıra, YÜNSA A.Ş Genel Müdürü Nuri DÜZGÖREN, TÜRK-İŞ 1. Bölge Temsilcisi Adnan UYAR, TÜRK-İŞ Tekirdağ İl Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat KOÇAK, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sendikamız şube başkan ve yöneticileri, basın mensupları ve delegeler katıldı.

Çerkezköy Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN "Teksif Sendikası olarak bizler emeğin kutsal bir değer olduğu bilinciyle çalışmalarımızı yürütürken, bir bakıyoruz sendikaya üye olan işçiler düşmanca işten atılmaya devam ediyor. Gerekçe olarak ise anayasal hak olan örgütlenme haklarım kullanmış olmaları. İşçiye mobbing uygulayan, kanun tanımayan işverenlere sesleniyorum; işçinin haklarına saygılı olun, sendika olan işyerinde üretim ve kalite vardır" dedi.  Konuşmasında kıdem tazminatının fona devredilerek yok edilmek istenmesine de değinen TÜRKKAN, "Kıdem tazminatımıza dokundurtmayacağız. Kıdem tazminatına yapılacak her türlü müdahale genel merkezimizin alacağı her türlü kararı uygulayacağımızı herkesin bilmesini isteriz" şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.

14. Olağan Genel Kurulun  Divan Başkanlığı’nı Genel Sekreterimiz Gültekin BOZAN üstlenirken, Divan Başkan Vekilliklerini Adıyaman Şube Başkanımız Yusuf Özkan ve Bursa Şube Başkanımız Nihat ŞEKER, Katip Üyelikleri ise Edirne Şube Başkanımız Şaban GİRGİN ile Aydın Şube Başkanımız Bayram ÇAKMAK üstlendi.

Çerkezköy Şubemizin Genel Kurulunda Konuşan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT kıdem tazminatının yok edilmek istendiğine dikkat çekti. İktidarlar samimi düşünüyorsa insanları kıdem tazminatını almalı diyen IRGAT. “yapılmak istenen tamamen saptırma ancak emekçilerimizin hak kaybına uğramaması için sonuna kadar mücadele edeğiz” dedi.

 

ÜLKEDE İŞSİZLİK VARSA KAYNAKLARIMIZ DA VAR

 

Ülkemizin ekonomik durumuna da değinen Genel Başkanımız Nazmi IRGAT kalkınma için inşaatların değil sanayinin çoğalması gerektiğine dikkat çekti. “Ülkemizde işsizlik varsa kaynaklarımız da var” diyen IRGAT yerinde kaynak kullanımı ile enflasyon ve işsizliğin düşebileceğine vurgu yaptı. Genel Başkanımız Nazmi IRGAT konuşmasının sonunda Çerkezköy Şubesinin 14. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

14. Olağan Genel Kurul Sonucu Çerkezköy Şube Yönetimi şu şekilde oluştu:

 

Mürsel TÜRKKAN        Şube Başkanı

Akif GÜNEŞ                 Şube Başkan Vekili

Ersun TUNCEL            Şube Sekreteri

Hüseyin İNANÇ            Şube Mali Sekreteri

Kader CAN                  Şube Yönetim Kurulu Üyesi

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.