Çalışma Yaşamı ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi
Yayın Tarihi : 12/03/2021

Çalışma Yaşamı ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi

 

Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler Programı” kapsamında, ‘Çalışma Yaşamı ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi’ üye sendikalardan yönetici ve uzmanların katılımıyla 12 Mart 2021 tarihinde çevrimiçi şekilde gerçekleştirildi. Eğitimin açılış konuşmalarını ILO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan ve Sendikamız Genel Başkanı ve TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat yaptı. IRGAT konuşmasında, pandemi döneminde kadınların yaşadığı sorunlara ve kadın cinayetlerinin korkutucu düzeydeki artışına dikkat çekerek özellikle ILO ile işbirliğinde yürütülen bu program kapsamında toplumsal cinsiyet eğitimlerinin önemine vurgu yaptı.

 

Açılış konuşmalarının ardından ILO Türkiye Ofisi Toplumsal Cinsiyet ve Sosyal Diyalog Yöneticisi Dr. Ayşe Emel Akalın yaptığı sunumda ILO’nun konuyla ilgili projeleri ve temel ILO Sözleşmeleri’nden bahsetti.

 

Prof. Dr. Saniye Dedeoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Çisel Ekiz Gökmen'in, Türkiye’den ve dünyadan çeşitli veriler ışığında kadınların çalışma yaşamındaki yerine değindiği eğitimin son bölümünde ise, kadınların çalışma koşulları ve yaşadığı sorunlar, sendikal hareket içinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemi üzerine katılımcılar ile tartışıldı.

 

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 11. 12. 13. [»] [»»]