BURSA PİLOT SANAYİ ŞUBEMİZİN 14. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 02/05/2019

BURSA PİLOT SANAYİ ŞUBEMİZİN 14. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

Bursa Pilot Sanayi Şubemizin 14. Olağan Genel Kurulu 28 Nisan 2019 Pazar Günü Bursa’da geçekleşti. Genel Kurul’da delegelerin oyları ile dört yıldır başarılı bir şekilde Bursa Pilot Sanayi Şubemizin Başkanlığını yürüten İsmail KUTUR yeniden göreve seçildi.

14. Olağan Genel Kurula Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların temsilcileri, sendikamız şube başkan ve yöneticileri, delegeler ve basın katıldı.

Delegelerden gelen Divan önergesinin kabulü ile Bursa Pilot Sanayi Şubemizin 14. Olağan Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığını Genel Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreteri Ersin ÇELİK, Divan Başkan Vekilliklerini Bursa Şube Başkanımız Nihat ŞEKER ile Gaziantep Şube Başkanımız Nuri BAY, Katip Üyeliklerini ise Aydın Şube Başkanımız Bayram ÇAKMAK ile Yedikule Şube Başkanımız Hasan GÜNEŞ üstlendi.

14. Olağan Genel Kurul’da konuşma yapan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, Bursa’nın hem konfederasyonumuz TÜRK-İŞ hem Teksif Sendikası hem de tekstil emekçileri ve Türkiye emek hareketi için çok önemli bir şehir olduğunu ve burada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı. 

Konuşmasında çalışma hayatının ve ülke ekonomisinin güncel konularına da değinen Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, çalışanların geleceğindeki en büyük tehlike olan kıdem tazminatının fona devri konusunu emekçilerin kırmızı çizgisi olarak nitelendirerek TÜRK-İŞ’in Genel Grev kararını bir kez daha hatırlattı.

Bursa Pilot Sanayi Şubesinin 14. Olağan Genel Kurulu’nun ülkemize, Bursa’ya, bütün emekçilere ve Teksif Sendikası teşkilatına hayırlar getirmesini dileyen Genel BaşkanımızNazmi IRGAT sözlerine son verdi.

Konuşmacıların ardından devam eden 14. Olağan Genel Kurul’da yapılan seçim neticesinde Bursa Pilot Sanayi Şubesi yönetimi şu şekilde oluştu:

 

İsmail KUTUR       Şube Başkanı

Haydar YILMAZ    Şube Başkan Vekili

Rauf YILMAZ        Şube Sekreteri

Elif ALTUN            Şube Mali Sekreteri

Nevzat TOSUN     Şube Y.K. Üyesi

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. [»] [»»]