AYDIN ŞUBEMİZİN 23. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 25/06/2021

AYDIN ŞUBEMİZİN 23. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Aydın Şubemizin 23. Olağan Genel Kurulu 16 Haziran 2021 Çarşamba günü gerçekleşti. Şube Başkanı Bayram Çakmak’ın açılış konuşmasını yapmasıyla başlayan genel kurula Genel Başkanımız Nazmi Irgat’ın yanı sıra sendikamız Genel Yönetim Kurulu üyeleri, şube başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile delegeler katıldı.

            Delegelerin verdiği Divan önergesi ile Aydın Şube 23. Olağan Genel Kurul’un Divan Başkanlığı’na Genel Mali Sekreter Adil Atila Divan Başkan Vekilliklerine Gaziantep Şube Başkanı Nuri Bay ile Edirne Şube Başkanı Mehmet Kafa, Divan Katip üyeliklerine ise Bursa Pilot Sanayi Şube Başkanı İsmail Kutur ile Topkapı Şube Başkanı Özcan Bahar seçildi.

            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden Genel Kurul’da Genel Başkanımız Nazmi Irgat konuşma yaptı. Konuşmasına şehitlerimizi, iş kazası kurbanı emekçileri ve Covid-19 salgınında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anarak başlayan Irgat, “günümüzde adeta bilim-kurgu filmlerinde görebileceğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Koronavirüs maalesef toplumları ve hayatlarımızı olumsuz olarak etkiledi” diyerek, Covid-19 salgını döneminde emekçilerin ve dar gelirlilerin yaşadığı problemlere değindi. Kısa çalışma ödeneğiyle açlığa mahkum edilen ve işten çıkartma yasağına rağmen ekmeklerinden edilen emekçilerin olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Irgat, her olumsuz dönemde olduğu gibi pandemi döneminde yine en çok emekçilerin mağdur olduğunu belirtti. “İnsanca yaşanacak bir iş ve ücret düzeni kurmak bizim birinci görevimiz” diyen Nazmi Irgat sendikal örgütlülüğün ve örgütlü toplumun güçlü ve bilinçli bir toplum olacağına vurgu yaptı. Ülkemizdeki vergi sisteminin adaletsizliğine değinen Genel Başkan Nazmi Irgat, “az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınsın, vergide adalet sağlansın, 24 bin TL kazanca ulaşan emekçi kardeşimden yüzde yirmi vergi alınmasın” dedi. Konuşmasında gelir dağılımındaki adaletsizlik, küreselleşmenin olumsuz etkileri ile güncel konulara da değinen Genel Başkan Nazmi Irgat Aydın Şubenin 23. Olağan Genel Kurulu’nun emekçilere ve teşkilatımıza hayrılar getirmesini ve görev alacak şube yönetimine de çalışmalarında başarılardileyerek sözlerine son verdi.

            Kurulların ibrasıyla devam eden Aydın Şubemizin 23. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimler sonucunda şube yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

 

Bayram ÇAKMAK                   Şube Başkanı

Ercan DONKUŞ                      Şube Başkan Vekili

Mehmet YETİMOĞLU             Şube Sekreteri

İsmet KARABURÇAK             Şube Mali Sekreteri

İsmail GİRİŞEN                       Şube Yönetim Kurulu Üyesi

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.