ADIYAMAN ŞUBEMİZİN 21. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 03/10/2021

ADIYAMAN ŞUBEMİZİN 21. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

            Adıyaman şubemizin 21. Olağan Genel Kurulu 25 Eylül 2021 Cumartesi günü gerçekleşti. Genel Kurul sonunda yapılan seçimler sonucunda Yusuf Özkan delegelerden aldığı oylarla güven tazeleyerek yeniden Adıyaman Şube Başkanlığı görevine seçildi.

            Şube Başkanı Yusuf Özkan’ın gerçekleştirdiği açılış konuşmasıyla başlayan 21. Olağan Genel Kurula, Genel Başkanımız Nazmi Irgat ve Genel Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra, konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in 7. Bölge Temsilcisi Bahri Zülküf Karakoç, sendikamız şube başkan ve yöneticileri, işveren vekilleri ve delegeler katıldı.

            Delegelerden gelen önerge ile Genel Kurul Divan Başkanlığını Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterimiz Ersin Çelik, Divan Başkan Vekilliklerini İnegöl Şube Başkanı Selçuk Bozkaya ile Topkapı Şube Başkanı Özcan Bahar, Divan Katip Üyeliklerini ise Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel Türkkan ile Kocaeli Şube Başkanı İlhan Özaydın yürüttü.

            Genel Başkanımız genel kurulda yaptığı konuşmada, Covid-19 salgınıyla birlikte ülke ve dünya olarak zor bir dönemin içinde bulunduğumuzu söyleyerek, salgının biraz daha seyrini azaltmış gibi gözükse de hala vaka ve vefat sayılarının yüksekliğine dikkat çekti ve bütün üyelerimizin aşı olma konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiğini vurguladı. Ülkemizde enflasyon oranlarının bir hayli yükseldiğine de dikkat çeken Genel Başkan Irgat, “ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartları da gözeterek imzalanacak olan toplu iş sözleşmelerinde hiçbir üyemizi enflasyona ezdirmeme konusunda elimizden geleni yapacağız” dedi. Çalışanların durumu, ülkenin ekonomik verileri gibi konulara değinen Nazmi Irgat, Adıyaman Şubemizin 21. Olağan Genel Kurulu’nun Adıyaman’a, bölgeye, teşkilatımıza, üyelerimize ve TÜRK-İŞ ailesine hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

            21. Olağan Genel Kurulun sonunda yapılan seçimler neticesinde Adıyaman Şubesinin Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu:

 

Yusuf ÖZKAN          Şube Başkanı

Mehmet AKGÜL      Şube Başkan Vekili

Mehmet YOLDAŞ   Şube Sekreteri

Bekir ÖDEMİŞ        Şube Mali Sekreteri

Gökhan POLAT      Şube Y.K. Üyesi

 

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]