ADIYAMAN ŞUBE GENEL KURULU
Yayın Tarihi : 24/12/2013

ADIYAMAN ŞUBE GENEL KURULU:

YUSUF ÖZKAN YENİDEN ŞUBE BAŞKANI

Adıyaman Şubemizin Ondokuzuncu Genel Kurulu, 14 Aralık 2013 Cumartesi günü Bozdoğan Otel'de düzenlendi. Genel Kurul sonrası yapılan seçim neticesinde  Yusuf ÖZKAN yeniden Şube Başkanlığı görevine seçildi.

Genel Sekreterimiz Mustafa BURGAZ'ın Divan Başkanlığı'nı yürüttüğü kongrede, Divan başkan vekilliklerini Develi Şube Başkanı Adil ATİLA ile Kahramanmaraş İrtibat Bürosu Sorumlusu Ahmet PALA yürütürken,Divan Katip Üyeliklerini ise Funda ÖZKAN ve Yıldız GÜL üstlendi. Divan Başkanı olarak Genel Sekreterimiz Mustafa BURGAZ'da kısa bir konuşma yaparak Adıyaman Şube Genel Kurulu'nun bütün Teksif teşkilatına hayırlar getirmesini diledi.

Adıyaman Şubemizin Genel Kurulu'na, Genel Başkanımız Nazmi IRGAT başta olmak üzere Sendikamız Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, Metin KIR, Ali SEYVAN, Mustafa BURGAZ ve İbrahim ÖNER'in yanı sıra TÜRK-İŞ 7. Bölge Temsilcisi Bahri Zülküf KARAKOÇ ve TÜRK-İŞ'e bağlı sendikaların temsilcileri  de katıldı.

Başta bölge şubelerimiz olmak üzere Yurdun çeşitli bölgelerinden gelerek Genel Kurula katılan Şube Başkanlarımız, İl Temsilcilerimiz Yusuf ÖZKAN'a destek verdi.

Adıyaman Şube Başkanımız Yusuf ÖZKAN yaptığı açılış konuşmasında, çalışma hayatının güncel problemlerine değinirken, işe iade davalarının uzun sürmesi ve kanuni yaptırımların zayıf olmasının getirdiği sıkıntılara dikkat çekti. 15 ve 19 Ağustos tarihinde yapılan grevin Teksif teşkilatına büyük güç ve moral aşıladığını belirterek Adıyaman Şube Genel Kurulu'nun hayırlar getirmesi diledi.

Genel Kurul, Adıyaman Şube Başkanı Yusuf ÖZKAN ve Divan Başkanı Mustafa BURGAZ'ın konuşmalarını takiben, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz ve iş kazaları sonucu hayata veda eden bütün emekçiler anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından gündemin belirlenmesiyle devam etti.

Adıyaman Şube Genel Kurulu'na katılım sağlayan konuklardan TÜRK-İŞ 7. Bölge Temsilcisi Bahri Zülküf KARAKOÇ söz alarak yaptığı konuşmada, Genel Kurul'un başta çalışma hayatı olmak üzere TÜRK-İŞ ve TEKSİF teşkilatlarına hayırlar getirmesini diledi.

 Misafir konuşmacıların ardından söz alan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT konuşmasına, taşeron olarak tabir edilen alt işverenlik konusu ve kıdem tazminatına değinerek başladı.

Kıdem tazminatının fona devrinin kabul edilemez olduğunu bir kez vurgulayan Genel Başkan IRGAT, " daha önce yaşadığımız fon tecrübeleri bize gösteriyor ki fon sistemi başarılı bir sistem değildir. İşsizlik sigortası fonunun hali malum. İşçinin parası hükümet eliyle yandaşlara dağıtıldı" dedi.  

 Konuşmasında, Ulusal İstihdam Strateji Belgesi içerisinde yer alan bölgesel asgari ücret ve özel istihdam bürolarıyla birlikte çalışma hayatının güncel sorunlarını da ele alan Genel Başkan IRGAT, Adıyaman Şube Genel Kurulu'nun bütün TEKSİF teşkilatına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Adıyaman Şube Genel Kurulu sonunda yapılan seçime göre Şube Başkanlığı görevine bir kez daha Yusuf ÖZKAN seçildi.

Genel Kurul sonrası oluşan yeni Şube Yönetim Kurulu şu şekilde olmuştur;

Şube Başkanı          Yusuf ÖZKAN

Şube Bşk. Vek.        Ömer YILMAZ

Şube Sekreteri        Mehmet YOLDAŞ

Şube Saymanı         Bekir ÖDEMİŞ

Şube Yön. Kur. Ü.    M. Murat GÜLER

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]