ADIYAMAN ŞUBE GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 07/12/2017

ADIYAMAN ŞUBE GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

YUSUF ÖZKAN GÜVEN TAZELEDİ

 

Adıyaman Şubemizin 20. Olağan Genel Kurulu 29 Ekim 2017 Pazar günü gerçekleşti. Görevini başarı ile sürdüren Şube Başkanı Yusuf ÖZKAN delegelerden aldığı oylarla güven tazeleyerek görevine tekrar seçildi.

            Adıyaman Şubemizin 20. Olağan Genel Kuruluna Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Türk-İş 7. Bölge Temsilcisi Bahri Zülküf KARAKOÇ, Türkiye’nin dört bir yanından gelen şube başkanlarımız, şube yöneticileri, delegeler ve misafirler katıldı.

             Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Adıyaman Şube Başkanı Yusuf ÖZKAN, “Sendikalar olarak karşısında durmamızı rağmen insan kiralamayı yasal hale getiren özel istihdam büroları kanunu çıktı. Bu yasa ile emek sömürüsü yasal hale geldi ama en büyük tehlike olan kıdem tazminatı hala önümüzde durmaktadır. Kıdem tazminatının fona devrine kabul etmiyoruz. Kıdem tazminatına dokunulduğunda Türk-İş’imizin aldığı grev kararını aynen yerine getiririz" diyerek Genel Kurulun bütün Teksif Sendikası teşkilatına, bölgeye ve ülkeye hayırlar getirmesini diledi.

Delegelerce sunulan Divan önergesine göre, 20. Genel Kurulun Divan Heyet Başkanlığını Genel Mali Sekreterimiz Adil ATİLA, Başkan Vekilliklerini Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN ile Bursa Demirtaş Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA üstlenirken, Divan Katip Üyeliklerini ise Kocaeli Şube Başkanı İlhan ÖZAYDIN ve Topkapı Şube Başkanı Özcan BAHAR üstlendi.

            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden Adıyaman Şubemizin 20. Olağan Genel Kurulunda delegeler ve misafirlerin söz almasının ardından Genel Başkanımız Nazmi IRGAT yaptığı konuşmada ülkemizin ve  çalışma hayatının güncel konularına ve değindi. Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutlayarak konuşmasına başlayan Genel Başkan IRGAT Adıyaman’ın hem Teksif Sendikası hem de tekstil sektörü için çok önemli bir yerde olduğunu ifade ederek, "Başta kamu olmak üzere 800 bin ila 1 milyon arasında taşeron işçi bulunuyor. Sorunları yakından takip ettik. Geçmişte bakanlarla hükümetle görüşmelerimiz oldu. Şuanda gelinen noktada yılbaşına kadar taşeron işçilerin sorunları çözüme ulaşacak ama biz bu taşeron işçiler eğer memurluk yapıyorsa memurluk kadrosunda işçilik yapıyorsa işçi kadrosunda yer almasını arzuluyoruz. Şuan da çalışmalar bitmiş değil, çalışma bakanının değerlendirmeleri devam ediyor. Net olmadığı için de bu arzuladığımız şekilde mi gerçekleşecek diye o konuda arkadaşlarımıza de net bir şey söyleyemiyoruz. Bu defa taşeron işçilerinin kadro meselesi havada kalmayacak inşallah” diyerek taşeron işçilere verilen kadro sözünün yakın takipçisi olduğunu belirtti.  Konuşmasında son olarak Suriye’de yıllardır süren iç savaşa dikkat çeken Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, “Türkiye ciddi anlamda önemli dönemlerden geçiyor. Komşu ülkelerimizdeki iç savaş elbette ki ülkemizi de derinden yaralıyor. Sosyal anlamda etkiliyor ve ekonomik anlamda bazı olumsuz yansımalar var. İç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen 4 milyon insanı bizler burada misafir ediyoruz. Elimizdeki birçok imkanı onlar için kullanıyoruz. İnşallah en kısa zamanda barış gelir ve buradaki misafirlerimiz kısa zamanda kendi memleketlerine dönerler. Ülkemizin bu coğrafyada önemli bir konumu var. Bizler Türk-İş konfederasyonuna bağlı sendikalar olarak ülkemizin birliği, bütünlüğü ve ekonomisinin kalkınması için yer aldık” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi ve  Adıyaman Şubemizin 20. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını diledi.

            Kurulların ibrasının ardından gerçekleştirilen seçimlerin sonucunda Adıyaman Şube Başkanlığı görevini 34 yıldır sürdüren Yusuf ÖZKAN delegelerden aldığı oylarla yeniden Şube Başkanlığı görevine seçildi.

            20. Olağan Genel Kurul sonucu Adıyaman Şube Yönetimi şu şekilde oluştu:

 

Yusuf ÖZKAN              Şube Başkanı

Ömer YILMAZ            Şube Başkan Vekili

Mehmet YOLDAŞ       Şube Sekreteri

Bekir ÖDEMİŞ            Şube Mali Sekreteri

M. Murat GÜLER        Şube Y.K. Üyesi

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]