23. DEVRE 4. DÖNEM BAŞKANLAR KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 27/05/2024

23. DEVRE 4. DÖNEM BAŞKANLAR KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ

 

Sendikamız 23. Devre 4. Dönem Başkanlar Kurulu 21-22 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşti.

 

Başkanlar kurulunun açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, ‘’insanımızın giderek yoksullaştığı bir dönemi yaşıyoruz. Enflasyon beklenmedik bir şekilde hızlı yükselişi ile zor bir dönemden geçiyoruz.’’ diyerek, geçtiğimiz zamanlar içerisinde de krizlerin yaşandığını ancak hiç bu kadar ağır hissedilmediğine dikkat çekti. Her krizden en çok etkilenen dar gelirli emekçilerin olduğuna vurgu yapan IRGAT, ‘’kriz dönemlerinde insanlar ilk olarak giyim kuşamından kısmaya başlıyor o nedenle de krizlerden en çok tekstil ve hazır giyim sektörü etkileniyor’’ dedi. 

 

Teksif Sendikası olarak sektörün kalkınıp büyümesi için her türlü inisiyatifin alındığına dikkat çeken Genel Başkan IRGAT, ‘’içinde bulunduğumuz neoriberal sistemde ne yazık ki emekçinin yeri yok’’ dedi. Konuşmasında özel sektörde örgütlenmenin zorluklarına değinen Nazmi IRGAT, özel sektörde taşeron sisteminin örgütlenmeyi engellemek için kullanıldığına dikkat çekti. Sendika üyesi olan işçilerin tespit edildiklerinde kanun dışı bir şekilde işlerinden olduklarına da dikkat çeken IRGAT, ‘’mağdur arkadaşlarımıza hem maddi hem hukuki desteği sağlıyoruz, mahkemeler işe iade kararı veriyor ancak; işe iadeler gerçekleşmiyor’’ diyerek bunun için de bir yasal düzenleme yapılmasının şart olduğuna vurgu yaptı.

 

IRGAT, Olağanüstü Genel Kurul sonucunda, TEKSİF Sendikası'na resmen katılan Deriteks Sendikası ile ilgili olarak ‘’işbirliği ve dayanışmanın artması bekliyoruz.’’ dedi.

 

Genel Başkanımız Nazmi IRGAT’ın konuşması ardından devam eden 23. Devre 4. Dönem Başkanlar Kurulu, Genel Yönetim Kurulu ve Şube Başkanlarının tek tek söz alarak bölge ve çalışma yerlerine dair görüş ve önerilerini dile getirmeleriyle devam ederek iki günlük çalışma ile son buldu.

 

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 20. 21. 22. [»] [»»]