22. DEVRE 3. DÖNEM BAŞKANLAR KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 22/07/2020

22. DEVRE 3. DÖNEM BAŞKANLAR KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ

 

            Sendikamız 22. Devre 3. Dönem Başkanlar Kurulu 21-22 Temmuz 2020 tarihlerinde Ankara’da Genel Merkez toplantı salonunda, COVID-19 önlemleri alınarak, sosyal mesafe ve maske kuralına uygun olarak gerçekleşti.

            Genel Başkanımız, Genel Yönetim Kurulumuz, Türkiye’nin çeşitli il bölgelerinden şube başkanları ve sendikamız uzmanlarının katılımıyla gerçekleşen Başkanlar Kurulu’nun açılış konuşmasını Genel Başkanımız Nazmi IRGAT yaptı.

            Genel Başkan Nazmi IRGAT konuşmasına, son birkaç aydır ülkemizi ve dünyayı olumsuz şekilde etkileyen Koronavirüs salgınına değinerek başladı. Bütün dünya gibi ülkemizin de salgından olumsuz şekilde etkilendiğini belirten IRGAT salgının çalışma hayatına, emekçilere ve ülke ekonomisine verdiği zararlara değindi. Salgın döneminde üretim verilerinin düştüğünü, üretim tesislerinin kapasitelerinin daraldığına dikkat çeken Genel Başkan Nazmi IRGAT, “şu an dokuz milyon insanımız işsiz bu ülkede, ülkemizin bu krizden çıkması için üretmeye, istihdama ihtiyacımız var” dedi.

            Konuşmasında çalışma hayatının en önemli gündemi olan “Tamamlayıcı Emeklilik” isimli sistemle “Kıdem Tazminatının Yok Edilmesi” projesine de değinen Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, “elimizdeki son kalemiz yok edilmeye çalışılıyor, bu durum emekçiler açısından kabul edilemez. Konuyla ilgili TÜRK-İŞ’in son üç Genel Kurulu’nda ‘Genel Grev’ kararı yinelendi. Umuyorum bu konu gündemden kalkar biz de bu kararı uygulamak zorunda kalmayız” şeklinde konuştu.

            Örgütlenmenin hala Türkiye’deki en büyük problemlerin başını çektiğini ifade eden Nazmi IRGAT “biz sosyal diyalogla sendikal örgütlenmeden yanayız, ancak  sendika üyelerine karşı ne yazık ki düşmanca tavırlarla karşılaşmaya devam ediyoruz” diyerek işçilerin sınıf bilinci içerisinde hareket etmeden bu problemin çözülemeyeceğine vurgu yaptı.

            Konuşmasının sonunda teşkilatın sair konularına da değinen Genel Başkanımız Nazmi IRGAT 22. Devre 3. Dönem Başkanlar Kurulu’nun hayırlar getirmesini dileyerek sözlerine son verdi.

            Genel Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Şube Başkanlarımızın söz alarak, teşkilatlandırma çalışmaları ile görüş ve önerilerini paylaşmasıyla devam eden Başkanları Kurulu 22 Temmuz 2020 Çarşamba günü son buldu.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. 5.. . . 7. 8. 9. [»] [»»]