YEDİKULE ŞUBE GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 25/12/2017

YEDİKULE ŞUBE GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

DELEGELER “HASAN GÜNEŞ” DEDİ

Yedikule Şubemizin 17. Olağan Genel Kurulu 17 Aralık 2017 Pazar günü İstanbul’da gerçekleşti. Genel Kurula Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Adnan UYAR, sendikamız şube başkanları ve yöneticileri, delegeler ve basın mensupları katıldı.

             Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Yedikule Şube Başkanı Hasan GÜNEŞ, kısa zamandır üstlendiği görev süresi boyunca Yedikule Şubesi tarafından gerçekleştirilen faaliyetleri delegeler ve katılımcılar ile paylaştı.

Açılış konuşmasının ardından delegelerce sunulan Divan önergesine göre, 17. Genel Kurulun Divan Heyet Başkanlığını, uzun yıllar Yedikule Şube Başkanlığı görevini başarı ile yürütmüş Genel Başkan Yardımcımız Sebahattin ÇETİN, Başkan Vekilliklerini Edirne Şube Başkanı Şaban GİRGİN ile Adıyaman Şube Başkanı Yusuf ÖZKAN üstlenirken, Divan Katip Üyeliklerine ise Aydın Şube Başkanı Bayram ÇAKMAK ve Bursa Şube Başkanı Nihat ŞEKER seçildi.

            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden Genel Kurulda delegeler ve misafirler söz aldı. Yeni örgütlendiğimiz Altın İplik, İkizler Tekstil gibi işyerlerinden üyelerimizin söz alarak konuşmalarının ardından Genel Başkanımız Nazmi IRGAT Yedikule Şubemizin 17. Olağan Genel Kurulu’nda katılımcılara ve delegelere hitap etti. IRGAT yaptığı konuşmada, ülkemizin içerisinde bulunduğu dar boğaza dikkat çekerek “maalesef biz emekçiler zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyoruz. Amacımız üyelerimizi ve emekçi kardeşlerimizi insan onuruna yaraşır şekilde yaşatabilmek” şeklinde konuştu. Ülkemizin çalışma hayatı ve ekonomik verilerine de konuşmasında yer veren Genel Başkan IRGAT, “en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir” diyerek  Yedikule Şubemizin 17. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını diledi.

            Genel Kurul sonunda gerçekleşen seçimler sonucunda Yedikule Şube Başkanlığı görevine delegelerden aldığı oylarla Hasan GÜNEŞ seçildi.

            17. Olağan Genel Kurul sonucu Yedikule Şube Yönetimi şu şekilde oluştu:

Hasan GÜNEŞ             Şube Başkanı

Zinnet DELİBAŞ           Şube Başkan Vekili

Turgut POLAT             Şube Sekreteri

Mesut AKDEMİR          Şube Mali Sekreteri

Ali BİRCAN                  Şube Yönetim Kurulu Üyesi

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]