KOCAELİ ŞUBEMİZİN 14. OLAĞAN GENEL KURULU İCRA EDİLDİ
Yayın Tarihi : 11/03/2016

KOCAELİ ŞUBEMİZİN 14. OLAĞAN GENEL KURULU İCRA EDİLDİ

 

ERSİN ÇELİK ŞUBE BAŞKANLIĞI'NA SEÇİLDİ

 

 

         Kocaeli Şubemizin 14. Olağan Genel Kurulu 6 Mart 2016 Pazar günü gerçekleştirildi. Genel Kurul gerçekleşmeden hemen önce annesi Hünkar ÇELİK'i kaybeden Ersin ÇELİK delegelerden aldığı oyların sonucunda Şube Başkanlığı görevine seçildi. Şube Başkanı Ersin ÇELİK'in annesinin vefatından dolayı Kocaeli Şubemizin genel kurulu buruk geçti.

         Kocaeli Şubemizin 14. Olağan Gene Kurulu'na Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, Genel Başkan Yardımcılarımız Metin KIR, Mustafa KARABULUT, Genel Sekreterimiz Orhan KİBAR ve Genel Mali Sekreteri Adil ATİLA'dan oluşan sendikamız Genel Yönetim Kurulu ve TÜRK-İŞ 3. Bölge Temsilcisi Adanan UYAR, yurdun çeşitli bölgelerinden Şube Başkanlarımız, TÜRK-İŞ'e bağlı sendikaların Şube Başkan ve il  temsilcileri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve delegeler katılım gösterdi.

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 14. Olağan Genel Kurul'da Divan Heyet Başkanlığını Sendikamız Genel Sekreteri Orhan KİBAR, Başkan Vekilliklerini  Yedikule Şube Başkanı Sebahattin ÇETİN ile Isparta Şube Başkanı Sadık KAYA üstlenirken, Divan Katip Üyeliklerini ise Çerkezköy Şube Başkanı Mürsel TÜRKKAN ve Bursa Şube Başkanı Nihat ŞEKER yürüttü.

        

IRGAT: KIDEM TAZMİNATININ YOK EDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

         14. Olağan Genel Kurul'da Konuşma yapan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, “Her yıl bir milyon insan iş aramak zorunda. Kiralık işçi meselesinin takipçisi olacağız. Çocuklarımızın geleceği için araştıracağız, gerekirse hesap soracağız. Özelleştirme yol su demek dediler. Devlet kendi işçisini sokağa bıraktı. Her yıl insanlar mağdur oluyor. Özel sektör işverenleri nazlanıyor. Kıdem tazminatının korunması lazım. Son 5 yıldır mücadele veriyoruz. Eylem reformlarının düzenlendiği bir dünya yaşıyoruz. Asıl yapılmak istenen hak ettiğiniz, alabileceğiniz kıdem tazminatını aşağıya indirmek. Buna izin vermeyeceğiz’’ diyerek TÜRK-İŞ'in genel grev kararına işaret etti.

        

ÇELİK: TÜRK-İŞ KARARINI UYGULARIZ

         Kocaeli Şube Başkanı Ersin ÇELİK ise yaptığı konuşmada, “Bu yaşanan koşullar bizleri her zaman etkilemekte, sıkıntılı günlerimizin daha da yoğunlaştığı görülmektedir. Dürüstlük anlayışı ile her olayı paylaştık, adil olmaya çalıştık. Demokratik bir sendikal hizmet anlayışı edindik. Sektörel bazda baktığımızda krizlerden ve ortamdan en çöke etkilenen tekstil sektöründeki sıkıntıları sizlere en az hissettiren ortamı sağladık. Hükümetin ve işverenin kıdem tazminatını 30 günden 15 güne indirmesine tepki vereceğiz. Genel grevi destekliyoruz” Şeklinde konuştu.

         Kurulların ibrasının ardından gerçekleştirilen seçimlerin sonucunda iki yıldır Şube Başkanlığı görevini yürüten Ersin ÇELİK Kocaeli Şube Başkanı seçildi. 14. Olağan Genel Kurul sonucu Kocaeli Şube Yönetimi şu şekilde oluştu:

 

Ersin ÇELİK               Şube Başkanı

Metin ASLAN              Şube Başkan Vekili

İlhan ÖZAYDIN           Şube Sekreteri

Yusuf KUBİLAY          Şube Mali Sekreteri

Murat ŞEN                  Şube Y.K. Üyesi

 

         Değerli annesi Hünkar ÇELİK'i ahirete uğurlayan Ersin ÇELİK ve ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]