KAYSERİ ŞUBE GENEL KURULU
Yayın Tarihi : 03/07/2014

KAYSERİ ŞUBE GENEL KURULU

TAHİR HOROZ GÜVEN TAZELEDİ

            Kayseri Şubemizin Genel Kurulu 22 Haziran 2014 Pazar günü Orta Anadolu Mensucat fabrikasında Demir Karamancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Genel Kurul sonunda yapılan seçimin ardından Teksif Sendikası'nın en kıdemli şube başkanı unvanını elinde bulunduran Tahir HOROZ delegelerin oylarını alarak yeniden Şube Başkanlığı görevine seçildi.

            Kayseri Şube Genel Kurulu'na Genel Başkanımız Nazmi IRGAT başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcılarımız Metin KIR ve Ali SEYVAN, Genel Sekreterimiz Mustafa BURGAZ, Genel Saymanımız İbrahim ÖNER'in yanı sıra Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli SOLAK da katılanlar arasındaydı. Genel Kurul'da ayrıca Orta Anadolu A.Ş.'nin çeşitli kademedeki yöneticileri de hazır bulunurken, Türkiye'nin dört bir yanından gelen çeşitli şubelerimizin ve Türk-İş'e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri de Tahir HOROZ'a destek verdi.

            Kayseri Şube Başkanı Tahir HOROZ'un açılış konuşması ile başlayan Genel Kurul'da Divan Başkanlığı'na Genel sekreter Mustafa BURGAZ yürütürken, Divan Başkan Vekilliklerini Adıyaman Şube Başkanı Yusuf ÖZKAN ile Develi Şube Başkanı  Adil ATİLA, Divan Katip Üyelikleri ise Eyüp/Yenibosna Şube Başkanı Hasan ŞENLİ ile Bursa Demirtaş Şube Başkanı Orhan KİBAR üstlendi. 

            Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli SOLAK'ın da söz aldığı misafir konuşmacıların ardından söz alan Genel Başkanımız Nazmi IRGAT günümüzden bugüne çalışma hayatına değinerek konuşmasına başladı. Konuşmasına günümüzde çalışma hayatının önündeki en büyük tehdit olan özelleştirmeler ile kamu iktisadi teşebbüslerinin satılmasıyla devam eden IRGAT, "taşeron ve özelleştirmelerin bedelini Soma'da kardeşlerimiz hayatlarıyla ödedi" dedi.

            Türkiye'deki sendikal hareket ve ekonomik verilere de değinen Genel Başkanımız Nazmi IRGAT Kayseri Şubesinin 18.  Genel Kurulu'nun bütün TEKSİF teşkilatına hayırlar getirmesini dileyerek konuşmasına son verdi.

            Kayseri Şubemizin 18. Genel Kurulu'nda yapılan seçim neticesinde yeni yönetim şu şekilde oluştu;

Tahir HOROZ                              Şube Başkanı

Şükrü AKKUŞ                            Şube Başkan Vekili

Mustafa DUMAN                         Şube Sekreteri

Muharrem AVCI                          Şube Saymanı

Orhan USLU                               Şube Y.K. Üyesi

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
[»] [»»]