II. TEMSİLCİLER SEMİNERİ GEÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 08/11/2017

II. TEMSİLCİLER SEMİNERİ GEÇEKLEŞTİ

 

Sendikamız 2017 yılı eğitim takvimi kapsamında hazırlanan işyeri temsilcilerimize yönelik olarak hazırlanan “Temsilciler Eğitim Semineri” 4-5 Ekim 2017 tarihlerinde Antalya Kemer’de gerçekleşti. Bu sene ikincisi düzenlenen “Temsilciler Eğitim Seminerine” Genel Başkanımız Nazmi Irgat ve Genel Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra, Türkiye genelinden bütün şube başkanlarımız, işyeri sendika baştemsilci ve temsilcilerimiz, sendikamız uzmanları katıldı. Seminere İzmir’de örgütlenme çalışmalarımızın devam ettiği Hugo Boss fabrikasında çalışan temsilcilerimiz de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından eğitim semineri, Eğitim Uzmanımız Gizem Küçükkömürler’in program hakkında bilgi vermesiyle başladı. Eğitim ve Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ersin ÇELİK’in açılışı gerçekleştirmesiyle başlayan Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını Genel Başkanımız Nazmi IRGAT gerçekleştirdi.

Çalışma hayatının önünde en büyük tehdit olan kıdem tazminatının fona devrinin kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı. Ülke olarak demokratik bir atmosferin yaratılması için örgütlü toplumun olmazsa olmaz bir unsur olduğunu belirterek örgütlenmenin önemine dikkat çekti.

Genel Başkanımız Nazmi IRGAT’ın konuşmasının ardından iki gün süren temsilciler eğitim seminerinde Sosyal Politika Uzmanı Bahri Topçu liderlik, insan tanıma sanatı, demokrasi bilinci ve sendikal anlayış, Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Yücel Uyanık küreselleşme ve sendikal hareket üzerine etkileri, Sosyal Güvenlik Danışmanı Celal Tozan’ın baştemsilci ve temsilci hak ve yetkileri, iş sağlığı ve güvenliği kurullarının görev ve yetkileri, ücretli izin kullanımı ve ücreti, malullük, yaşlılık ve ölüm aylıkları, iş kazaları ve meslek hastalığı, genel sağlık sigortası, doğum sonrası izinleri ve bireysel emeklilik ile ilgili sunumu gerçekleşti. Sunumların ardından Sendikamız Eğitim Uzmanı Gizem Küçükkömürler üyesi bulunduğumuz IndustriALL Global Union (Küresel Sanayi İşçileri Sendikası) ile çok uluslu markalar arasından imzalanan Küresel Çerçeve Sözleşmeler (GFA) hakkında katılımcılara bilgi verid. Eğitim seminerinde ayrıca Sendikamız Hukuk Müşaviri Serkan Mercimek ve Ankara 24.İş Mahkemesi Hâkimi Erdal Öncü “İş Yerinde Yaşanan Sorunlar” başlığı altında temsilcilerin sorularını cevaplandırdı.

Seminer kapanışının ardından Bursa Şubemizde görevli Zeki Akgün’e emeklilik plaketi Genel Başkan tarafından takdim edildi. Daha sonra sertifika töreni ve toplu fotoğraf çekimleri ile eğitim semineri sona erdi.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. [»] [»»]