HUGO BOSS SENDİKA DÜŞMANLIĞI’NA DEVAM EDİYOR
Yayın Tarihi : 07/06/2018

 

HUGO BOSS SENDİKA DÜŞMANLIĞI’NA DEVAM EDİYOR

 

            Örgütlenme çalışmalarımızın sürdüğü İzmir Ege Serbest Bölgesinde kurulu bulunan Hugo Boss Türkiye işletmesi işçi ve sendika düşmanlığına devam ediyor. Son olarak Gülden Hira isimli üyemiz sendikalı olduğu gerekçesiyle işten atıldı.

            Hugo Boss’un merkez yönetimi ile bir süredir sendikamız arasında sorunların çözümü adına görüşmeler başlamış, hatta yapılan mutabakatlarla işyerinde sendika işyeri temsilcileri de belirlenmişti. Ancak Hugo Boss Türkiye yönetimi yapılan anlaşmaları hiçe sayarak 2017 yılında 3 sendika temsilcisini, son olarak da 21 Mayıs 2018 tarihinde Gülden Hira isimli sendika temsilcisini işten attı. İşten çıkarılan sendika üyesinin temsilci atama yazısı 17 Mayıs 2018 tarihinde Hugo Boss Türkiye ve Almanya yönetimine iletilmiş olmasına rağmen bu kıyım yapıldı. Üstelik çıkışın ardından sendikamıza bir e posta gönderen Hugo Boss Türkiye Genel Müdürü Joachim Hensch yazısında Gülden Hira’yı sendika propagandası yaptıkları için işten çıkarttıklarını itiraf ederek başka sendika üyelerini de işten çıkartacağını söyleyerek işçilerin örgütlenme özgürlüğünü tehdit etmekten geri durmadı.

            Gelinen son noktada Hugo Boss Türkiye yönetimi şirketin merkez yönetimini ‘takmaz’ bir tavır takınma başlayarak işçi kıyımına devam edeceğini ortay net bir şekilde koydu. Geçtiğimiz yıllarda üyesi bulunduğumuz IndustriALL Global Union “Luxury Brand Garbage Employer” “Lüks Marka Paçavra İşveren” başlığı ile web sitesine taşıdığı haberin ne kadar yerinde olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu.

            Yapılan son hareketin sendikamız açısından kabul edilemez nitelik taşımaktadır. Sendikamız gerekli ulusal ve uluslararası bağlantılarını kullanarak İzmir başta olmak üzere Hugo Boss mağazaları önünde eylemlere başladı.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1. 2. 3. 4. [»] [»»]