DEMİRTAŞ'TA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
Yayın Tarihi : 17/03/2015

DEMİRTAŞ'TA KADINLAR

GÜNÜ KUTLANDI

 

 

            Bursa Demirtaş Şubemiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü bayan üyelerimizle bir araya gelerek kutladı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğe Demirtaş şubemizin hitap ettiği işyerleri SANKO İSKO, Martelli A.Ş., BİSAŞ A.Ş çalışanlarından bini aşkın bayan üyelerimiz  katıldı.

            Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Selçuk Bozkaya, “Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen işyeri sendika temsilcilerime, yönetim kuruluna içten teşekkür ederim. Bizler TEKSİF ailesiyiz. Daha doğrusu burada bulunan herkes bu ailenin bir ferdidir. Bundan onur duyuyorum. Bizler, güçlü bir toplumda yaşamak istiyorsak, kadın ve erkeğiyle tüm toplum kesimlerini güçlendirmek, haklı taleplerini bir an önce gerçekleştirmek zorunda olduğumuza inanıyoruz. Son zamanlarda basın ve televizyon kanallarından duyduğumuz kadına yönelik şiddetleri derin üzüntüyle karşıladığımızı belirtmek isterim. Bundan sonraki günlerde böyle haberlerin işlenmediği günleri inşallah hep beraber yaşarız” dedi. Konuşmasında emek hareketini tehdit eden güncel konuları da ele alan Bozkaya, bütün üyelerimizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutladı.

            Demirtaş Şube yönetimi başta olmak üzere, Bursa'da bulunan diğer şubelerimizin de katılımıyla gerçekleşen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine katılan tekstil sektörünün temeli, bayan üyelerimiz bu özel günde doyasıya eğlendi.

 

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.