DEMİRTAŞ ŞUBEMİZİN 6. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ
Yayın Tarihi : 12/07/2017

DEMİRTAŞ ŞUBEMİZİN 6. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

         Bursa Demirtaş Şubemizin 6. Olağan Genel Kurulu 9 Temmuz 2017 Pazar günü İnegöl’de gerçekleşti. Genel Kurula Genel Başkanımız Nazmi IRGAT ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizin yanı sıra İSKO İşletme Genel Müdürü Cemal ARIK, TÜRK-İŞ 8. Bölge Temsilcisi Sabri ÖZDEMİR, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkan ve yöneticileri, sendikamız şube başkan ve yöneticileri, delegeler ve basın mensupları katıldı.

         6. Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Demirtaş Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA tekstil işçisinin sorunlarından bahsetti. Açılış konuşmasının ardından oluşan Divan Başkanlığı’na Genel Başkan Yardımcımız Ersin ÇELİK seçilirken, Divan Başkan Vekilliklerine Adıyaman Şube Başkanımız Yusuf ÖZKAN ve Bursa Şube Başkanımız Nihat ŞEKER, Divan katip Üyeliklerine ise Çerkezköy Şube Başkanımız Mürsel TÜRKKAN ile Topkapı Şube Başkanımız Özcan BAHAR seçildi.

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından devam eden genel kurulda Genel Başkanımız Nazmi IRGAT söz aldı. Konuşmasında ülkenin dar boğazdan geçtiğinin ifade eden Genel Başkan IRGAT  "2016 yılında zor bir yıl yaşadık. 2017 yılında kısmen de olsa iyileşme gerçekleşti. Terör belasından kurtulmanın zamanı geldi artık. 30 yıldır bu ülkenin evlatları bir hiç uğruna hayatını kaybetti. Haklar kan dökerek alınmaz. Demokratik ortamlarda haklar aranır. Çevre ülkelerde yaşanan iç savaşlardan da biz de nasibimizi alıyoruz. 4 milyon göçmen dostumuzu ağırlıyoruz. Kime yarıyor bu savaş? Biz bu olayın neresindeyiz. Bu terörün bitmesi için artık gerekli çalışmaların yoğunluklu yapılması gerekiyor" şeklinde konuşarak Demirtaş Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulunun hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

Genel Başkanımız Nazmi IRGAT’ın konuşmasının ardından geçilen seçimlerde  Demirtaş Şube Başkanlığı görevine delegelerden aldığı oylarla Selçuk BOZKAYA seçildi.

Demirtaş Şubesinin 6. Olağan Genel Kurulu sonucu Şube Yönetimi şu şekilde oluştu:

 

Selçuk BOZKAYA                 Şube Başkanı

Çiğdem KUNDURACI           Şube Başkan Vekili

Ziya DEMİR                         Şube Sekreteri

Gülçiçek AYDIN                   Şube Mali Sekreteri

Oktay SARIGÜL                  Şube Y.K. Üyesi

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.