DEMİRTAŞ ŞUBEMİZ YENİ YERİNDE HİZMETE AÇILDI
Yayın Tarihi : 29/04/2018

DEMİRTAŞ ŞUBEMİZ YENİ YERİNDE HİZMETE AÇILDI

 

            Bursa Demirtaş Şubemizin yeni binası Genel Başkanımız Nazmi IRGAT tarafından 28 Nisan 2018 Perşembe günü hizmete açıldı. Demirtaş Şube binasının açılışına ,Genel Yönetim Kurulumuz, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref YİĞİT, çeşitli illerden gelen şube başkanları, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların yöneticileri, İSKO A.Ş. adına İnsan kaynakları müdürü Sedat BİNİCİ, Halkla ilişkiler müdürü Cemal ARIK, Politeks insan kaynakları müdürü Adnan AKDENİZ, Siyasi parti temsilcileri, özel hastanelerin koordinatörleri ve üyelerimiz katıldı.

 

TÜM İŞÇİYİ KUCAKLAYAN BİR YAPIYA SAHİBİZ

            Açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Başkanımız Nazmi IRGAT, “Üyelerimize en iyisini sunmak bizim görevimizdir. Bursa bizim için çok önemli. Bursa sanayinin başkenti ve sektörümüz olan tekstile de bugüne kadar önderlik eden bir şehir. Demokrasinin varlığı sanayileşmeyle mümkün oluyor. Ülkemiz de belli bir noktaya geldi. Büyük ve güçlü Türkiye olmak için üretmemiz lazım. Üreteceğiz, büyüyeceğiz, ihraç edeceğiz, ülkemiz döviz kazanacak, yeni yatırımlar yapılacak, firmalar büyüyecek, daha çok istihdam sağlanacak ve işsizliğin önüne geçeceğiz. Her gün iş kazalarında 5 işçi hayatını kaybediyor. Ekonomik sıkıntılar var, enflasyon yükseliyor. Buna rağmen azimle ve kararlılıkla bu ülke için alın teri dökmek bizim birincil görevimizdir. Çalışanlar olarak ülkemizin kalkınmasını önemsiyoruz. Sendikalar olarak hiçbir ayrım gözetmeden, tüm işçiyi kucaklayan bir anlayışa sahibiz. Hiçbir zaman birilerinin arka bahçesi olmadık, olmayız. Barış ve huzur içerisinde insanlarımızın çağdaş dünya gerekleri içerisinde onuruyla yaşayabilecekleri imkanları sağlamanın mücadelesini veriyoruz. Önümüzde bir erken seçim var. Ülkemizde şuan 14 milyon aktif çalışan işçi var. Bu ülkenin gelişimi ve kalkınması için alın teri döken insanlar. Demokrasiye inanan insanlar olarak, bu insanların dert ve şikayetlerinin giderilip, huzur ve refahlarının yükseltilmesi noktasında taleplerinin yerine getirileceğine inanıyoruz” diyerek Demirtaş Şubemizin yeni hizmet binasının teşkilatımıza ve Bursa emekçilerine hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

 

GENEL BAŞKANIMIZ NAZMİ IRGAT’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ       

Demirtaş Şube Başkanı Selçuk BOZKAYA ise  “İşçi sendikaları, işçilerin ekonomik, sosyal hak ve çıkarlarının korunması ve gelişmesi için işçiler tarafından kurulan anayasal ve yasal kuruluşlardır. Şube hizmet binasının alınmasında, şuana kadar hiçbir isteğimiz geri çevirmeyen başta Genel Başkanım Sayın Nazmi Irgat’a, Teksif Sendikası Genel Yönetim Kuruluna, çalışan üyelerimizin adına teşekkür ediyorum. Burası bir işçi evidir. Amacımız burada sendikalı sendikasız kapımızı çalan herkese yardımcı olmaktır. Bizler çalışanların alın terini temsil ediyoruz. Üyelerimiz ve işveren arasında köprü olduğumuz gibi yalnız üyelerimizin işyeri ile olan sorunları değil, her türlü dertlerine ortak çözüm bulma mekanizması olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. İnegöl'ümüz gün geçtikçe gücüne güç katan, ülke ekonomisine katma değeri olan konumda oluşunun gurunu yaşıyoruz. İşçi çalıştıran her bir işverenlerimize teşekkür ediyoruz. Malum Türkiye'yi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Siyasi düşünceler ayrı olsa bile söz konusu vatanın birlik ve beraberliği ise gerisi teferruattır. Açılışımıza renk kattınız, gurur verdiniz. Bizleri onura ettiniz” şeklinde konuştu.

 

ÜLKE OLARAK ÇOK ÜRETMEMİZ GEREKİYOR

            Açılışa misafir olarak katılan İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref YİĞİT, “Ülke olarak çok üretmemiz gerekiyor, üretenlerin haklarının savunulduğu yerlerin ve hakların olması gerçekten mutluluk verici. Böyle bir mekanın yeni yerine taşınması çok güzel. Bu mekanın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah işçilerimiz ve işverenlerimiz için hayırlı ve uğurlu olur” dedi.

 

İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DÖNEM ÇOK KRİTİK

Açılışta İSKO Tekstil İşletmeleri A.Ş. adına konuşan Cemal ARIK, “İSKO’da önce SGK kaydı yapılır, sonra sendikaya üye olunur ve ondan sonra işbaşı olunur. İşveren memnun, çalışan memnun. Giderken ne işverenimiz, ne çalışanımız kul hakkı ile öbür tarafa gitmeyecek. İçinde bulunduğumuz dönem çok kritik. Etrafımız düşmanlarla dolu. İşverenlerimize Allah yar ve yardımcı olsun ki, çalışanlarımızın rızklarını zamanında ödemeye devam etsinler” şeklinde konuştu.

 

            Konuşmaların ardındandualar edilerek kurdele kesimiyle yeni hizmet binasının açılışı yapıldı.

 

TEKSİF BASIN BÜROSU

 

 

Foto Galeri
Diğer Haberler
1.